Акція солідарності “Здоров’я – це сучасно”

розміщено в: Новини | 0

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює такі важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня – Міжнародний день волонтера

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

09.12.2019 року в рамках Тижня права, напередодні закінчення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти Первомайського індустріально-педагогічного коледжу зустрілись з представниками Луганського обласного товариства «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» – психологом Перевесловою Катериною, юристом Кальоновим Євгеном, волонтером Мельновим Євгеном.

Метою заходу було підвищення обізнаності студентської молоді з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. Говорили також про ВІЛ/СНІД, проблеми людей, які живуть з цим захворюванням, толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних осіб, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності. Кожна людина повинна зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.

На завершення заходу всі охочі змогли пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД.