Правила особистої безпеки в Інтернеті

  1. Не розголошуйте свої персональні дані та дані інших людей (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, дані документів, номери телефонів, домашню адресу та ін.) – усе це можуть використати зловмисники.
  2. При спілкуванні з невідомими будьте обережні – співрозмовник може видавати себе зовсім за іншу людину, а перевірити це дуже важко.
  3. Зустрічатися з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті, можна лише з дозволу і присутності на зустрічі батьків.
  4. Не розголошуйте нікому (крім батьків), навіть друзям, свої логіни і паролі до облікових записів електронної пошти, соціальних мереж тощо.
  5. При спілкуванні в мережі уникайте неприємних тем, не відповідайте на провокації. При можливості, відправляйте таких співрозмовників до «чорного» списку.
  6. Пам’ятайте правило: «Все, що потрапило до Інтернету – там і залишається». Не публікуйте і не надсилайте іншим фото, відео або іншої інформації, якщо не хочете її розголосу.
  7. Не порушуйте закони. Анонімність в Інтернеті може бути розкритою.

10 простих правил для безпечного користування мережею Інтернет

  1. При встановленні будь-якого програмного забезпечення на комп’ютер читайте політику конфіденційності. Це ж саме стосується і налаштувань.
  2. Гарний пароль складається не менше ніж з 15 символів, до його складу мають входити цифри, букви (великі та малі) та символи.
  3. Змінювати такий пароль варто кожні 3 місяці – це саме той час, який орієнтовно потрібен для підбору ключа для зламу.
  4. Корисно мати різні паролі для різних акаунтів. Якщо ви використовуєте один і той самий пароль,  зламати доступ до будь-якого вашого профілю буде набагато простіше.
  5. Варто встановити двофакторну верифікацію для пошти на gmail/yahoo, фейсбуку та твіттера, це ускладнює шлях зламу вашого акаунту для шахраїв.
  6. Телефон у більшості випадків уже не просто засіб, за допомогою якого можна дзвонити. Те, що у вас у руках, – це маленький комп’ютер. Для нього так само потрібно встановлювати антивірусні програми. Це ж стосується і планшетів.
  7. Ніколи не відкривайте незнайомі посилання та підозрілі файли, які приходять в електронних повідомленнях, навіть від перевірених людей. Скопіюйте і перевірте, що це таке, через відповідні програми.
  1. Все, що існує у віртуальному сховищі («хмарі») – вже є в Інтернеті. Відповідно, до цих даних можуть отримати доступ сторонні особи.
  1. Якщо ви користувач ПК та впевнені, що на ньому немає вірусів – ви помиляєтесь!
  2. Особисто ваша електронна скринька чи інший акаунт можуть і не бути метою зламу. Однак, ви можете спілкуватись з людьми, яких хочуть «зламати» через ваш мобільний телефон чи електронну пошту, тож пильність не буде зайвою.