День Гідності та Свободи

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

У неділю, 21 листопада, відзначаємо одне з нових, але знакових свят в історії держави – День Гідності та Свободи.

Свято відзначається щороку згідно з указом Президента від 13 листопада 2014 року і встановлене на честь відзначення початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.

У 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 громадян України та ще понад 2 тис. отримали поранення.

Це свято прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави та права людини. Це велика віра у наші власні сили, у нашу землю та її народ. Цей день важливий для українців ще й тому, що це дуже добра нагода пригадати той унікальний соціальний досвід, який набули українці, це добра нагода спростувати міфи про те, що українці не можуть об’єднуватися і перемагати. Наші майдани переконали у зворотному.

День Гідності та Свободи – це, перш за все, наш унікальний український спосіб відстоювати власні громадянські свободи, права і свій вибір творити майбутнє. Це соціальна зрілість, це суспільна відповідальність, разюча солідарність і, звичайно, готовність на самопожертву.

День Гідності та Свободи/21 листопада: