День вишиванки

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

“Що я знаю про вишиванку”

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки відзначають у третій четвер травня. У 2020 році це свято відзначаємо 21 травня.

День вишиванки виник у Чернівцях у 2006 році. Його ініціатор – письменниця, журналістка Леся Воронюк. Будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вона запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися у вишиванки.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.

Пропонуємо переглянути відеоматеріал за посиланням: “Що я знаю про вишиванку” Додивись до кінця!