День захисників і захисниць України

розміщено в: Новини | 0

Ми про славу козацьку згадаємо,

Аби не забути історію роду,

Аби бути гідними свого народу.

14 жовтня вся наша країна відзначатиме День захисників і захисниць України і День українського козацтва.

Цей день особливий, бо він поєднав у собі 3 свята: християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, День козацтва і День захисників і захисниць України.

Примітно, що свято Покрови Пресвятої Богородиці має й іншу назву – Козацька Покрова, що свідчить про шанобливе ставлення українських воїнів до релігійних дат. Козаки вірили, що свята Покрова Пресвятої Богородиці охороняє їх. Історично було прийнято в цей день згадувати і віддавати належне козацькій доблесті. Саме 14 жовтня на Січі обирали нового отамана і влаштовували свято козацької мужності та відваги.

День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Це вияв любові і пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього.

Напередодні свята, 11 жовтня, у Первомайському індустріально-педагогічному коледжі відбувся спортивно-розважальний захід «В єдності наша сила». Змагались команди «Козаки» та «Козачки». Хлопці нашого коледжу показали свою мужність та витримку, а дівчата – граціозність та спритність. А разом вони довели, що козацькому роду нема переводу! Свято пройшло в теплій атмосфері, присутні з радістю підтримували учасників!

Хочеться, щоб кожен з нас завжди почувався частинкою нашої славної держави. Молодь – це сьогодення і майбуття нашої країни, саме вона творить долю Батьківщини. Якщо ми житимемо у злагоді, братерстві, будемо поважати, розуміти, підтримувати одне одного, якщо в кожного в серці буде гордість і любов до своєї землі, наша Україна розквітне. Тож побажаймо всім нам жити в Україні – єдиній країні!

Україна – наш спільний дім! Україна – це я! Україна  – це ти!