Навчання у Міжнародній зеленій школі

розміщено в: Новини | 0

Міжнародна зелена школа імені Клима Чурюмова це школа з «відкритими вікнами у майбутнє», де в атмосфері родинного затишку навчаються в лабораторіях просто неба. В ній вже 3 роки працює [не]школа для освітян. Метою є створення команди небайдужих для поширення інноваційної STrEAM освіти, в основі якої є цінності милосердя, відповідальності, поваги до національних традицій. Гасло “Науку для миру, освіту з любов’ю кожному!” Школа розташована високо в горах, у селі Космач в Карпатах.

2 липня освітяни, студенти, школярі з Донеччини та Луганщини приїхали в Зелену школу. Стартувала літня Science&Digital [не] Школа та розпочалася робота Green STrEAM LABs. Програма розрахована на 5 днів і була спрямована на впровадження інноваційних методів STEM/STrEAM навчання, Digital/цифрових кейсів, здобуття медіа та Soft Skills, засвоєння інноваційних методів управління (SCRUM-менеджменту) під час організації освітніх інноваційних таборів.

У навчанні взяли участь 24 учасники з Курахового, Мирнограда, Старобільська, Маріуполя, Станиці Луганської, Мар’їнки, Рубіжного. Це викладачі та студенти з педагогічних університетів, коледжів, вчителі та школярі. Серед них – викладачі Первомайського індустріально-педагогічного коледжу (директор Себко Д.М.) Максименко Л.В., Максименко В.В. та студенти Шинкарук Я. (гр. 252 ПО КТ), Недопьокіна С. (гр. 262 ПО КТ). Вони опановували принципи освіти ХХІ століття.

З учасниками сесії працювали досвідчені тренери:

Ірина Жданова засновниця Міжнародної зеленої школи, тренер зі STrEAM&DIGITAL методик (MASHAV, Ізраїль), Виконавчий директор ГО “Фонд “Відкрита політика”, канд. іст. наук;

Ольга Березан викладач хімії Нововолинського ліцею-інтернату, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений учитель України, канд. пед. наук;

Ірина Єгорченко старший науковий співробітник Інституту математики Національної академії наук України, канд. фіз.-мат. наук;

Галина Канафоцька координатор Центру соціального лідерства, тренер-викладач, науковий консультант;

Наталія Вовковинська викладач інформатики та робототехніки Дитячої інженерної академії (м. Київ), автор підручників;

Валентина Пікалова старший викладач кафедри комп’ютерної математики і аналізу даних НТУ “Харківський політехнічний інститут”;

Наталія Оверчук вчитель трудового навчання Житомирської гуманітарної гімназії;

Людмила Олексюк координатор Міжнародної зеленої школи;

Микола Ступаков волонтер.

Програма кожного дня була дуже насиченою, але зовсім не обтяжливою, бо види занять швидко змінювались: лекції, обговорення, робота у групах, презентації, дискусії, практична робота. Проводились вони на галерії, в етно-криївці, в зоні гамаків, а в перервах кава просто неба, космічне какао, кінезіологічна гімнастика та прогулянки до річки. Модераторами частини занять для освітян та для амбасадорів були школярі та студенти, випускники програм Міжнародної зеленої школи.

У ході тренінгу навчалися SCRATCH-програмуванню з використанням Makey-Makey, ознайомилися з інноваційною методикою планування SCRUM. Працювали Digital-лабораторії, де учасники вивчали Whatsapp, Canva і SMORE на практиці, дізнались про ефективний інструмент створення навчальних тестів Kahoot. Був презентований також сервіс створення інтерактивних презентацій Zeetings.

Говорили про ризики ігнорування математики. Це не просто навчальний предмет, а важлива дисципліна для життя, знання якої допомагає уникнути маніпуляцій та розвиває критичне мислення, навички прийняття рішень в нестандартних ситуаціях. Дізналися про цікаву математику.

Учасники сесії ознайомилися з “хімією соломоплетіння”, традиційним мистецтвом писанкарства у GREEN STrEAM методиках, і, розділившись на міні-групи, спробували створити октаедри з соломи, які лежать в основі гуцульських “павуків”, та власну писанку.

Після прослуханих лекцій учасники, поділившись на групи, почали розробляти свої проекти. Викладачам необхідно було створити методику викладання GREEN STrEAM [не]уроку, або інтерактивної програми в канікулярному таборі. А студенти і школярі об’єднались в групу амбасадорів і почали розробляти проект промоції GREEN STrEAM методик Міжнародної зеленої школи.

Був і “смачний урок хімії” в Green STrEAM “Ням-ням лабораторія”, під час якого розповідали про гормон щастя та пригощали гарячим шоколадом.

Навчальний день закінчувався дискусійним клубом, де обговорювали питання довіри як найістотнішого критерію успіху у стосунках між учасниками освітнього процесу, переосмислення майбутнього, стартаперство.

Але це була ще не вся програма. Одного вечора до Школи завітала родина гуцульських музик батько з сином та донькою шкільного віку. Вони розповіли про місцеві етнічні інструменти і те, як вони створюються, а потім разом заграли чудові народні мелодії.

Іншого вечора місцеві жителі презентували Космацький весільний одяг, розповідали, як виготовити дерев’яне сідло для коня, за допомогою якого можна перевозити вантажі.

Ходили до каменя Новаківського найбільшого каменя у Космачі, з якого відкриваються неймовірні краєвиди.

А кожного вечора молода місцева вчителька Оксана Линдюк проводила майстер-клас з гуцульських танців. Учасники вивчили два з них. Обидва танці були парними, мали елементи гри та були спрямовані на командну роботу. Учасники сесії показували тіньовий театр із використанням ляльок, виготовлених власними руками.

Підсумком навчання стала конференція “Від екології душі до екології Всесвіту”, на якій учасники презентували свої проекти. Команди створили SCRUM-дошку для їх реалізації під час проекту “Let’s Open Green STrEAM”.

На згадку про учасників сесії амбасадори Міжнародної зеленої школи ініціювали і зробили сходинки, якими буде зручно спускатися до річки. А в останню ніч – ніч проти Івана Купала – організували свято “КУПАЛА анти-КУПАЛА” біля ватри, яке ще більше згуртувало учасників тренінгу в одну команду – менторів, коучерів, амбасадорів, волонтерів.

Заняття у Міжнародній зеленій школі закінчились, а спогади про неї не відпускають. Зустрічі з цікавими людьми, новий досвід в організації освіти ХХІ століття. Під час сесії освітяни, студенти та школярі стали справжньою єдиною командою, де чують кожного, поважають і дають можливість виявляти творчість. Нам допомогли зрозуміти, що наука та мистецтво можуть і повинні йти разом. Той, хто побував у Карпатах, відчув дихання гір, милувався неймовірним зоряним небом, слухав звучання струмків і водоспадів, відчув місцевий колорит, ніколи не забуде цей край.

Дякуємо організаторам заходу за незабутні враження!

Проект “Let’s Open GREEN STREAM” здійснює Громадська організація “Фонд “Відкрита політика” за підтримки Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi

#LetsOpenGreenSTrEAM #GreenSTrEAM #ScienceDigitalNoSchools #noSchools

#InternationalGreenSchool #DostupnaOsvita #МЗШ #IGS #OсвітуКожному #ФондВідкритаПолітика #МіжнароднаЗеленаШкола

#MakeyMakey @LTembassyUA