Профорієнтаційний тренінг

розміщено в: Абітуріенту, Новини | 0

Профорієнтаційна робота – це невід’ємна складова функціонування будь-якого закладу освіти, адже вона є запорукою формування якісного контингенту здобувачів освіти. Важливим є також надання психологічної допомоги молодій людині щодо правильної самооцінки власних навичок, здібностей та формування реального уявлення про свої можливості та наміри.

Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для закладу освіти, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. 

З метою орієнтації молоді на професії, за якими ведеться підготовка у коледжі та які затребувані на регіональному ринку праці, у Первомайському індустріально-педагогічному коледжі проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи, покликані допомогти випускникам закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти у правильному виборі професії та побудові кар’єри.

На виконання підпункту а) пункту 6 Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», відповідно до листа Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації від 26.11.2019 № 265 «Про організацію та проведення профорієнтаційних тренінгів» 11 грудня 2019 року працівниками коледжу був проведений профорієнтаційний тренінг з учнями 9-х класів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Рубіжанської міської ради Луганської області.

Тема тренінгу:  «“Кухар. Кондитер” – професія, що дарує щастя», а епіграфом стали слова Конфуція: «Виберіть роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті».

Вправи, які провела з учнями практичний психолог Ірина Анатоліївна Маковченко, допомогли їм краще виявити професійні інтереси і готовність до самовизначення, зрозуміти власні схильності і здібності. Викладач історії Тетяна Дмитрівна Овчаренко познайомила учнів з історією коледжу та професіями, за якими можна навчатись у закладі освіти, особливостями освітнього процесу. Викладач спецдисциплін Людмила Федорівна Меркулова розповіла про особливості професійної діяльності кухарів і кондитерів та разом з майстром виробничого навчання Анною Олександрівною Островцевою провела майстер-клас з розпису пряників білковим кремом.

Звісно, учні, які були учасниками цієї зустрічі, оберуть для себе різні професійні  шляхи. Ми бажаємо їм стати успішними і самодостатніми, а ще –  пам’ятати слова відомого педагога і психолога К.Д. Ушинського: «Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї свою душу, то щастя саме вас знайде».