Радіодиктант національної єдності

розміщено в: Новини | 0

Запрошуємо всіх охочих долучитися до національного флешмобу!

9 листопада 2021 року о 10:00 відбудеться ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Флешмоб до Дня української писемності та мови відбувається вже 21 рік поспіль, а започаткований він був 2000 року командою Українського радіо. Головною метою проведення заходу є не виставляння оцінок, а “спонукання до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови”.

Його транслюватимуть на загальнонаціональному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ та на фейсбук-сторінках Суспільне мовлення, UA: ПЕРШИЙ та регіональних філій Суспільного. І традиційно радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура.

Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події по всьому світу.

Цьогоріч автором тексту та читцем радіодиктанту – 2021 буде письменник Юрій Андрухович.

До методичної роботи над всеукраїнським радіодиктантом національної єдності долучиться Лариса Масенко – мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

Радіодиктант почнеться о 10:30.

Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого ґаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.