ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

розміщено в: Новини | 0

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликану поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

У 2020 році увага всього світу прикута до пандемії COVID-19 і її впливу на життя і добробут людей. Ця пандемія ще раз показала нам, наскільки тісно питання здоров’я пов’язане з іншими важливими питаннями, такими як боротьба з нерівністю, права людини, гендерна рівність, соціальний захист та економічне зростання. Саме тому основною темою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в цьому році стала “Міжнародна солідарність, спільна відповідальність”.

COVID-19 наочно продемонстрував, що під час будь-якої пандемії безпека всіх залежить від безпеки кожного. Щоб досягти успіху, необхідно надати допомогу всім, хто її потребує

Літні люди, що живуть з ВІЛ, або люди, які живуть з ВІЛ з проблемами серця та легень, можуть піддаватися більш високому ризику зараження COVID – 19 і мати більш серйозні симптоми.

У жовтні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1244 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 268 пацієнтів діагностовано СНІД, а 160 осіб померли від СНІДу.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Пропонуємо пройти тест «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД, його симптоми та шляхи передачі» за посиланням: https://life.pravda.com.ua/health/2018/12/1/234263/