Всеукраїнський тиждень права

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

10 грудня – Всесвітній день прав людини. У цей день у Первомайському індустріально-педагогічному коледжі в рамках заходів Всеукраїнського тижня права був проведений Всеукраїнський урок права. Тема цьогорічного традиційного заходу – «Людська гідність як джерело прав людини». Активну участь у розробці програми, доборі матеріалів для проведення уроку взяли студенти групи 242 ПО ЦТ, майбутні майстри виробничого навчання. Саме вони займалися підготовкою презентацій, підбором фрагментів фільмів про права людини.

Розмова, розпочата виступами студентів, велась про історію прав людини у світі, сутність Загальної декларації прав людини.

Особливу зацікавленість присутніх викликали інтерактивні вправи. Здобувачі освіти чудово впоралися з виконанням завдань на визначення асоціацій до терміна «права», презентацій одного з прав людини. Вправа «Високо і низько» дала можливість не тільки розширити знання про права людини, але й отримати чудові позитивні емоції. Цей настрій зберігся і під час перегляду відеоматеріалів, за якими учасники повинні були визначити, чи порушено у відеосюжеті права людини і які саме.

Дійшовши висновку, що права не тільки потрібно знати, а й уміти їх захищати, студенти ознайомилися з механізмом їх захисту на національному та європейському рівнях.

Проведений урок підвищив рівень правової культури здобувачів освіти, а також поінформованість щодо конституційних прав та обов’язків, рівні можливості їх реалізацій та захисту громадянами.