З гордістю про наших: студентська наукова конференція «Досягнення української науки»

розміщено в: З гордістю за «наших», Новини | 0

Щорічно в Первомайському індустріально-педагогічному технікумі проводяться студентські конференції, які збирають на інтелектуальні форуми найдопитливіших та найрозумніших. Участь у таких конференціях дає можливість студентам бути в курсі актуальних наукових проблем. Це завжди емоційний заряд, море корисної інформації, позитивна енергія від спілкування з тими, хто прийшов надихнутися новими знаннями та ідеями.

18 травня 2017 року до Дня науки з метою поширення наукових знань, пояснення важливості сучасних українських розробок для презентації України в світі в технікумі було проведено студентську конференцію на тему: «Досягнення української науки», під час якої студенти із почуттям гордості розповідали про науковців українського походження.

Так, студент групи 242 ПО КТ Соловйов Костянтин розповів про науковців – українців лауреатів Нобелівської премії. Сам студент зацікавився особистістю науковця, лауреата Нобелівської премії з ядерної фізики за розробку детектора елементарних частин –  Георгія Шарпака, познайомив присутніх із цікавими фактами його життя.

Студентка групи 242 ПО КТ Климухіна Альона підкріпила свою доповідь цікавою презентацією про науковців – вихідців з України, розробки яких відомі в усьому світі: Ігор Сікорський – винахідник гелікоптера; Іван Пулюй – винахідник пристрою для медичних досліджень за допомогою Х-променів (рентгенівського апарату); Олексій Бахмутський – винахідник вугільного комбайну; Сергій Корольов – один із засновників космонавтики у ХХ сторіччі; Борис Патон – винахідник унікальних технологій зварки.

Зацікавили слухачів виступи студенток групи 252 ПО КТ Новікової Марії та Кузьменко Анни про сучасні розробки вчених та молоді: це і 3D – принтер, зібраний київськими школярами; екзоскелет Антона Головаченко; участь в конкурсі NASA українців з проектом літака Mars Hopper; гнучкий суперконденсатор – винахід, який увійшов в топ-100 кращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією впливового американського журналу; рідкий струменевий скальпель, який не пошкоджує судинну систему під час проведення операцій на внутрішніх органах людини та ін.

Повчальним було те, що молоді, захоплені наукою люди, самостійно беруть участь у міжнародних виставках та стартапах, займаються пошуком коштів та реалізацією своїх ідей.

Цікавою була доповідь Какуріна Дмитра, студента групи 252 ПО КТ, про створення українською Академією наук першого в континентальній Європі комп’ютера, про його недоліки й переваги.

Про ще одного генія української науки в галузі комп’ютерної техніки – академіка В.М. Глушкова, про його видатні розробки та перший користувацький комп’ютер розказав Дмитро Сокірко, студент групи 242 ПО КТ. А фільм про винаходи науковця, перші комп’ютери, їх удосконалення та факти їх застосування навіть у сучасних технологіях зацікавив усіх присутніх.

Аудиторія пожвавішала, коли студент групи 252 ПО КТ Нестеренко Микита став розповідати про комп’ютерні ігри українських компаній-розробників, які заполонили сучасний світ, серед яких «S.T.A.L.K.E.R.», «Козаки», «В тилу у ворога» та інші.

У заключній частині конференції заступник директора з навчальної роботи Гамалій С.О. подякувала всім учасникам конференції, викладачам Максименку В.Г., Чипюк Н.О. за проведення такого заходу і висловила побажання студентам добре вчитися, цікавитися світом, наукою, ніколи не пасувати перед труднощами, завжди пишатися талановитими українцями, стати гідними людьми своєї країни. Можливо, і про них колись скажуть: «Знай наших!»