“Вистояли на Майдані – переможемо у війні”

розміщено в: Новини | 0

21 листопада, попри війну, Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

Помаранчева революція стала першим рішучим «Ні» москві на всі її зусилля перетворити незалежну Україну на свою колонію. Проте тоді, в радісній ейфорії перемоги українського народу над злочинною проросійською владою, все ще видавалося можливим мирне співіснування двох держав – російської федерації та України, а вся подальша політична та інформаційна агресія сприймалася суспільством як тимчасовість, яка промине в процесі демократизації росії.

Революція Гідності стала не просто переломним історичним моментом для України, вона стала подією, яка змінила світ. Гідність і стійкість українців, проявлені упродовж трьох зимових місяців, їх прагнення справедливості та свободи, були сильнішими за весь насильницький апарат тогочасної злочинної влади. Сильнішими за кийки, кулі, гранати, отруйні гази та потужну машину дискредитації й дезінформації, які надсилала росія, щоб знищити беззбройний протест.

Революція Гідності показала нам і всьому світу силу нашої стійкості, єдності, свободолюбності. Вона навчила нас боротися до перемоги.

Цьогорічне відзначення Дня Гідності та Свободи відбувається в умовах масштабної агресії. Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни. Революція Гідності – то був перший переможний бій цієї війни. Сьогодні свободу та гідність захищають і проявляють українські воїни та цивільні громадяни.

Віримо, що переможний дух – дух Свободи, ті чесноти та цінності, які загартовувалися на Майданах, приведуть Україну до ПЕРЕМОГИ!