Сьогодні в нашому суспільстві найбільш актуальними виступають питання національно-патріотичного та громадянського виховання як основоположні, що відповідають нагальним вимогам і викликам сучасності. Тому формування національної свідомості студентів, рис громадянина Української держави є одним з головних напрямків виховної роботи в Первомайському індустріально-педагогічному технікумі.
Як відомо, без минулого немає майбутнього. І саме у минулому слід шукати підґрунтя для єдності країни, що перетворює населення держави на народ та націю. Одним з найважливіших днів в історії українського народу по праву можна вважати 22 січня 1919 року, коли було проголошено історичний Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки,коли дві суверенні українські держави об’єдналися в самостійну соборну державу.
Саме цій знаменній даті були присвячені виховні заходи, які пройшли в технікумі 21 січня 2016 року під загальною назвою «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».
Головна ідея, яка прозвучала під час їх проведення, це те, що соборність є найзаповітнішим ідеалом багатьох народів світу і вона не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.
Студентам було запропоновано подивитися фільм “Свято злуки. Політика пам’яті”, здійснити історичний екскурс в минуле, ознайомитись з документами, звернутись до спогадів очевидців, переглянути презентації. Матеріали до виховних годин стали результатом творчої пошукової роботи викладачів і студентів. Для розуміння важливості Дня Соборності було з’ясування питань: якими були наслідки Акта злуки УНР і ЗУНР? Яке значення мав Акт Злуки для майбутнього України? Визначивши історичну роль події, студенти дійшли висновку, що об’єднання «Великої» та «Західної» України було знаменною подією суспільно-політичного життя на момент Акту Злуки, і таким залишається нині.
Держава багато в чому залежить від єдності усіх політичних сил, якої завжди бракувало в Україні, вміння захищатися від зовнішніх ворогів, небайдужості населення до долі держави. Ігнорування цими уроками стало однією з причин драматичного розвитку подій на Сході України в наші дні.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральне завдання берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.
Соборність – це символ. Символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і часточка надії та віри у майбутнє. Всі студенти висловили сподівання, що в найближчий час на українській землі настане мир і спокій, відійде в історію слово «переселенці», а весь український народ, взявшись за руки від Сходу до Заходу, від Півдня до Півночі підтвердить єдність нашої суверенної незалежної держави України.