День української писемності та мови

розміщено в: Новини | 0

Щороку 9 листопада в Україні відзначають свято розвитку державної мови. Дата Дня української писемності та мови припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

За останніми дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова – 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! 

Вчімо українську та шануймо її! 

 Ознайомтесь з цікавими фактами, виконайте завдання вікторини, відсканувавши QR-код, щоб перевірити свої знання про українську мову. І, звичайно, долучіться до національного флешмобу – візьміть участь у написанні ХХІІ Радіодиктанту національної єдності!

Цікаві факти

Цікаві факти

Вікторина

Диктант