Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В рамках акції в Первомайському індустріально-педагогічному коледжі було проведено інформування здобувачів освіти щодо проблеми подолання насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.
З прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» стало очевидно, що Україна визнає і привертає неабияку увагу до гостроти та глибини цієї проблеми.
Головною проблемою насильства в сім’ях є те, що воно найчастіше не виходить за межі зачинених дверей, а відтак «насильник» залишається непокараним і продовжує знущатись над рідними. Найчастіше, сім’я, в якій живе насильник, піддається психологічному тиску, а такий вид домашнього насильства виміряти і довести практично неможливо.
Людина, яка піддається насильству, постійно перебуває у пригніченому стані та боротись із «тираном» практично не має сили. Різні форми приниження та знущання у родині відбиваються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій. Серед причин того, що постраждалі не звертаються до правоохоронних органів, є страх помсти з боку «тирана», відчуття власної вини, страх зганьбити сім’ю, почуття сорому та приниженості, низька самооцінка, бажання створити образ ідеальної сім’ї та щасливого подружжя перед іншими, самопожертва заради дітей, а також фінансова залежність.
Домашнє насильство є адміністративним правопорушенням, яке підпадає під дію ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Водночас його систематичне вчинення є кримінальним злочином, за яке передбачена відповідальність згідно зі ст.126-1 Кримінального кодексу України.
Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, обов`язково звертайтесь за допомогою.
Телефони для довідок:
(0-800-500-005) – національна гаряча лінія по запобіганню домашньому насильству.
102- уповноважений підрозділ поліції
Для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадок вчинення домашнього насильства можна скористуватись «Чат-ботом» @police_helpbot
Гаряча лінія (15-47) – надається юридична, психологічна, інформаційна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, а також дітям. Сервіс діє цілодобово. Дзвінки безкоштовні, зі стаціонарних та мобільних телефонів анонімні та конфіденційні.
Більше інформації можна отримати, ознайомившись із вмістом плаката, натискаючи на інтерактивні точки.