Проблеми діяльності вищих навчальних закладів

розміщено в: Новини | 0

7 липня 2015 року представники Первомайського індустріально-педагогічного технікуму взяли участь у засіданні круглого столу з теми «Проблеми діяльності вищих навчальних закладів, евакуйованих з Донецької та Луганської областей». У заході взяли участь члени Комітету з питань науки і освіти ВР України, народні депутати, представники Міністерства освіти і науки України, ректори та директори евакуйованих закладів, представники вищої школи та громадських організацій.

Обговорення проблем евакуйованих вишів відбулося за ініціативи народного депутата Олексія Рябчина і Комітету з питань науки і освіти ВР України. Голова Комітету Лілія Гриневич підкреслила, що важливим продуктом «круглого столу» має стати формування ядра однодумців, які здійснюватимуть інтелектуальний та організаційний супровід діяльності навчальних закладів, евакуйованих з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей та тих, які знаходяться у прифронтовій зоні.             Основною метою роботи стало обговорення поточної ситуації, в якій знаходяться вимушено переміщені навчальні заклади із зони АТО, та вироблення конкретних пропозицій щодо надання їм допомоги.

Первомайський індустріально-педагогічний технікум на цьому заході представляли в.о. директора Дмитро Миколайович Себко, представник від педагогічного колективу Лілія Вікторівна Максименко та член студентського самоврядування Роман Жосс.

Серед головних проблем було визначено: брак навчальних приміщень; значну втрату матеріально-технічної бази, первинної документації, кадрового потенціалу, контингенту студентів; забезпечення житлом працівників, а студентів – гуртожитками; нормативне врегулювання навчання іноземних студентів-переселенців тощо. Учасники «круглого столу» констатували, що окремі нормативно-правові акти, які регламентують діяльність вищих навчальних закладів, унеможливлюють вирішення питань відновлення матеріально-технічної бази, розв’язання навчальних, наукових та соціальних проблем.

Для вирішення цих та інших проблем представники Первомайського індустріально-педагогічного технікуму разом з іншими навчальними закладами внесли ряд пропозицій щодо розгляду наступних питань:

  1. Розроблення Державної цільової програми фінансування будівництва та відновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, які зруйновані внаслідок бойових дій на сході України або вимушені евакуюватися на території, підконтрольні українській владі.

2.Розглянути можливість обмеження чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» щодо вищих навчальних закладів та наукових установ, евакуйованих з Донецької та Луганської областей, у частині, що стосується:

-припинення придбання меблів, обладнання, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонту приміщень;

-здійснення службових відряджень працівників підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

3.Розглянути можливість підвищення розміру грошової допомоги для вимушено переміщених працівників вищих навчальних закладів та наукових установ шляхом внесення відповідних змін до п. З Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.

4.На законодавчому рівні вирішити можливість реєстрації неповнолітніх як тимчасово переміщених осіб без присутності батьків.

За результатами роботи вироблено Рекомендації, які були направлені до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти та науки України.

Нагадаємо, що станом на 1 червня 2015 року із зони АТО виведено 16 вищих навчальних закладів а) та 10 наукових установ. У переміщених вищих навчальних закладах контингент студентів складає понад 39,5 тис. осіб, навчальний процес забезпечують 2844 науково-педагогічні працівники.

Сподіваємось, що проблеми вимушено переміщених навчальних закладів, будуть найближчим часом вирішені!