27 січня в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау» неподалік польського Освенціму. Офіційно визнано, що під час Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйона — на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту разом зі світовою громадськістю ми поділяємо біль за жертвами цієї жахливої трагедії минулого століття, яка не оминула українські землі. Після двох Голодоморів, 1921-1923 та 1932-1933 рр., Голокост став наступним у часі актом геноциду, який забрав життя понад півтора мільйона людей: жінок, чоловіків, дітей…
В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь.
Сучасні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
Увесь світ цього дня закликає до боротьби з антисемітизмом, расизмом й іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому болю та втраті, ім’я яким Голокост. Цьому вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…