Сьогодні ми не уявляємо свого життя без Інтернету. Як свідчать опитування, у 2019 році вперше Інтернет-ЗМІ за рівнем довіри випередили телебачення. Телебачення втратило не тільки першість по довірі, але й перестало бути джерелом номер один для отримання інформації. Тепер українці частіше читають новини у соцмережах.
До Дня безпечного Інтернету, який відзначається 9 лютого 2021 року, членами циклової комісії цифрових технологій для здобувачів освіти групи 242 ПО ЦТ була проведена виховна година на тему «Інформація в Інтернеті: вірити чи не вірити?».
Захід відбувся у формі круглого столу, а епіграфом до нього стали слова німецького історика та журналіста Августа фон Шлецера (1735—1809):
«Немудрий той, хто не читає газет. Але більш немудрий той, хто вірить усьому, про що вони пишуть».
Студенти під керівництвом голови циклової комісії цифрових технологій Гамалій Світлани Олександрівни вчились на прикладах відрізняти фейкові новини від правди, ознайомились з терміном «післяправда», визначали достовірні та недостовірні джерела інформації.
Викладач комп’ютерних дисциплін Максименко Володимир Геннадійович приділив увагу технології визначення справжності сайту за його URL-адресою.
Студенти розглянули та проаналізували рекомендації щодо медіаграмотності від сайту StopFake.org. Учасники заходу дійшли висновку, що лише критичне ставлення до інформації допоможе розпізнати фейки, а перевірка інформації повинна стати однією з головних навичок сучасної розумної людини.