Кібербулінг або Агресія в Інтернеті

розміщено в: Виховна робота, Новини, Світ ІТ | 0

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.

22 лютого 2020 року майстрами виробничого навчання Нейман Юлією Олександрівною та Соловйовим Костянтином Васильовичем у рамках тижня циклової комісії інформаційних технологій та комп’ютерних дисциплін був проведений виховний захід під назвою «Кібербулінг або Агресія в Інтернеті».

Проблема кібербулінгу сьогодні набула загрозливих масштабів, адже Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю серед підлітків.

Метою заходу було формування у здобувачів освіти уявлення про існування насилля й жорстокості в Інтернеті, про їх наслідки для підлітків та членів їх родини. Що таке кібербулінг, які форми він може приймати, як запобігти цьому та захиститись – все це стало темою для розмови. Учасники заходу переглянули презентацію та відеофрагменти, які дали змогу побачити наслідки насильницької онлайн-поведінки, разом сформували поради щодо дій у випадку кібербулінгу.

Анкета, яку заповнили всі учасники зустрічі, допомогла визначитись з їх можливими ролями у кібербулінгу.

Бажаємо всім користуватись Інтернетом зважено та безпечно!

Куди звертатися за більш детальною консультацією та допомогою щодо кібербулінгу?

Телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111 .

Також можете звернутись: 

у поліцію за номером телефону 102 або 0 (800) 500 202 CALL-центр Національної поліції України (цілодобово);

у Департамент кіберполіції  Національної поліції України за номером телефону + 38 044 374 3751