Мовчазний крик Бабиного Яру: 82 роки трагедії

розміщено в: Новини | 0

Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру. Весь світ згадує трагічну річницю початку одного з найвідоміших епізодів Голокосту на території України – розстрілу євреїв у Києві в Бабиному Яру.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, учасників українського націоналістичного руху, опору та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли тривали аж до визволення Києва від окупантів.

Трагедія Бабиного Яру – це частина української історичної пам’яті.

Минуло 82 роки, але історія, на жаль, повторилася і геноцид знову прийшов на українську землю. Сьогодні ворог, наслідуючи нацистів, заявляє про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання».

У день пам’яті жертв Бабиного яру скорботно схиляємо голови перед тими, хто прийняв мученицьку смерть, та висловлюємо співчуття всім, хто постраждав від нацистської окупації.

Нехай в серці кожного відгукнеться прагнення ніколи не допустити будь-яких проявів ворожнечі, а наша спільна пам’ять про безвинно загиблих стане запорукою того, щоб ніколи не повторювалися страшні трагедії.

Але не тоді, не зараз нас не зламати!

Ми вистоїмо, ПЕРЕМОГА буде за нами!