Україна – територія гідності і свободи

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

20 лютого ми вдесяте в умовах війни з росією вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави. Цьогоріч кампанія вшанування проходить під гаслом «Залишаємося гідними своїх героїв». Це жалобний день, але він не лише про смуток та смерть, він також про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність захищати незалежність України.

Вже сьогодні ми із жалем констатуємо, що боротьба на Майдані стала лише початком людських втрат. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у мартирологу загиблих у російсько-українській війні. Адже сьогодні ми знаємо, що російська зброя була спрямована вперше проти громадян незалежної України не в лютому 2022 року, і навіть не навесні 2014, а у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану.

Загиблі Герої Небесної Сотні стали символом сили та вольових зусиль українського народу. Їхні жертви неодмінно залишаться в пам’яті українців як нагадування про важливість захисту демократичних цінностей та прав людини. Пам’ять про них завжди буде жити в серцях нащадків.

Революція Гідності змінила Україну і кожного громадянина. Ті буремні події 2014 року навчили всіх бути небайдужими, брати на себе відповідальність і відстоювати незалежність своєї країни до останнього подиху.

Вічна і світла пам’ять Патріотам, Героям Небесної Сотні, що загинули в боротьбі за нашу свободу. Герої не вмирають!

Інформаційно-методичні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні

Соціальний відеопроєкт «Характери Гідності»