Первомайському індустріально-педагогічному технікуму – 40!

розміщено в: Новини | 0

Кожен навчальний заклад, як і кожна людина, має свій день народження, свою біографію, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.

Технікуму виповнилось 40. З погляду історії – це лише мить, для навчального закладу – це пора розквіту, а з погляду людини – певний відрізок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів самовіддано працювали на освітянській ниві: це тисячі лекцій, семінарів, екзаменів. А ще – це тисячі учнів та студентів, яким технікум дав путівку в життя!

Шлях, який пройшов технікум за 40 років, заслуговує на повагу. Це живий літопис наполегливої, натхненної праці викладачів та студентів на шляху до визнання своєї ролі у суспільстві.

Днем народження Первомайського індустріально-педагогічного технікуму є 14 жовтня 1977 року, коли в селищі Карбоніт було створено торгово-кулінарне училище № 31. Першими його учнями стали не тільки жителі міста Первомайська й області, але й дівчата із західних областей України, енергійні молдаванки, юнаки з Таджикистану й Узбекистану. Вони опановували основи таких професій, як «кухар», «кондитер», «продавець». На той час молодий і творчий педагогічний колектив перебував у постійному пошуку нових ідей, педагогічних технологій. Результатом плідної роботи стало створення в 1995 році Первомайської філії Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму.

18 лютого 2003 року наказом Міністерства освіти технікуму було надано статус самостійного навчального закладу й перейменовано в Первомайський індустріально-педагогічний технікум.

Засновником Первомайського індустріально-педагогічного технікуму по праву вважається Себко Зоя Іванівна, яка 30 років була його незмінним керівником. Саме її ідеї надихали наполегливий творчий колектив на створення цього унікального комплексу, творча молодь одержувала підтримку для участі в конкурсах обласного й Всеукраїнського масштабів, було розширено коло професій і спеціальностей.

За час свого існування технікум підготував близько 7 тисяч кваліфікованих робітників і понад 1200 молодших спеціалістів.

У довоєнному 2013 році в Первомайському індустріально-педагогічному технікумі навчались 500 студентів. Навчально-виробничий процес забезпечували більше 50 викладачів і майстрів виробничого навчання, кожен третій з яких мав вищу категорію і педагогічне звання. Меркулова Л.Ф., Овчаренко Т.Д., Зінченко Г.В.,  Любомська Н.А., Радченко Т.В., Тішкова О.П., Гаєва Т.М., Гладка М.І., Гамалій С.О., Іванова Л.О., Лугова Л.І., Бондар С.В., Столярчук Н.А., Самек А.Р., Заславська О.В., Дмитренко С.В., Норкіна О.В., ЧипюкН.О., Гатченко С.М., Липчанська Л.І., Нуруліна Г.А. та ін. – всіх їх об’єднувала любов до своїх вихованців, високе почуття обов’язку, відданість справі, якій служать.

Досягненням технікуму було створення навчального торговельно-виробничого об’єднання (НТВО), до складу якого входили навчальні майстерні: студентська їдальня, кафе «Ольвія», пекарський і кондитерський цехи, торговельний відділ «Ласунка». Умови проходження практики були наближені до справжніх робочих місць, що дозволяло готувати фахівців високого рівня. Кращі студенти неодноразово відзначалися за підсумками обласних конкурсів «Студент року» в номінації «Кращий за професією», неодноразово виборювали призові місця на Всеукраїнських та обласних конкурсах. Рейтинг випускників навчального закладу завжди був високим на ринку праці.

І це не дивно, тому що у студентів були наставники – майстри виробничого навчання Рочвак І.А., Корольова О.М., Массалітіна С.Л., Валюх Л.М., Хартнік В.І. Гусєва І.М. Коваль В.П. – переможці обласних конкурсів кондитерів і кулінарів: «Смак-2001», «Смак-2004» «Смак-2006». У 2010 році команда майстрів посіла призові місця на ІV Міжнародному відкритому чемпіонаті кулінарного мистецтва в м. Донецьку.

Майстри виробничого навчання Вітковська Г.Т., Проніна О.А., Снєг О.А., Піштокова Т.Р. брали активну участь у створенні магазину «Лакомка» для студентів відділення «Товарознавство», де умови проходження практики були наближені до  реальних.

Ціла плеяда випускників повернулася до технікуму вже в якості майстрів виробничого навчання, викладачів: Казимова Н.В., Сусліна М.С., Альянова Т.О., Шолтиш І.С., Фіц Р.О., Рамазанова Т.С., Масловська В.О., Башкатова Л.С., Загородніх О.О., Нейман Ю.О.

Але в технікумі не тільки ведеться підготовка професіоналів високого класу. Система виховної роботи навчального закладу передбачає постійний розвиток художньо-естетичного рівня студентської молоді, підвищення її духовного й інтелектуального рівня, удосконалення  фізичного розвитку. В 1995 році створено танцювальний колектив «Бригантина» (художній керівник Савченко В.Є.), який був лауреатом міських і обласних оглядів художньої самодіяльності. У 1997 році було створено студентський театр «Оригінал», що об’єднав танцювальний, вокальний і драматичний колективи.

Збірна команда ПІПТу протягом останніх 12 років (до 2014 року) була переможцем у міських змаганнях в рамках обласної спартакіади серед професійних ліцеїв та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Влітку 2014 року в зв’язку з початком воєнних дій у м. Первомайську Луганської області технікум втратив змогу продовжувати освітній процес на території міста відповідно до вимог українського законодавства у сфері освіти і був переміщений у м. Рубіжне Луганської області. Дуже складно було зробити крок вперед з окупованої території, починати все з чистого аркуша, оскільки все майно та обладнання, що належало технікуму, залишилося на окупованій території.

З жовтня 2014 р. технікум очолює Себко Дмитро Миколайович, який зумів організувати педагогічний колектив і продовжити справу своєї матері.

За короткий період була проведена велика організаційна робота з питань функціонування технікуму та відновлення навчально-виховного процесу: виплачена заборгованість по заробітній платі та стипендії, вирішено питання забезпечення співробітників та студентів житлом, організовано безоплатне гаряче харчування студентів. Відновлено проведення конкурсів професійної майстерності для студентів, що вчаться за напрямами «Харчові технології» та «Комп’ютерні технології».

Важливим питанням сьогодні є відновлення матеріально-технічної бази технікуму, що дозволить спрямовувати роботу на виконання головного завдання – підготовку висококваліфікованих, компетентних, конкурентноспроможних фахівців, готових до активної, творчої, професійної та соціальної діяльності, які здатні підвищувати свою фахову мобільність, адаптуватися не лише до вимог сучасного ринку праці, а й до можливих його змін упродовж подальшої трудової діяльності.

За час перебування у м. Рубіжне проведена велика робота з адаптації та інтеграції навчального закладу в соціальне життя міста: навчальний заклад бере активну участь у всіх заходах, що проходять у м. Рубіжне. Протягом двох років студенти технікуму беруть участь у концертних програмах до святкувань Дня хіміка та Дня сім’ї, з благодійними концертами виступають перед вихованцями інтернатів.

40 років – це свято, коли студент, випускник, викладач, співробітник нашого колективу, кожна людина, хто серцем і душею, долею і своїми справами долучився до цього чудового навчального закладу, почуває себе членом однієї великої родини, ім’я якої – Первомайський індустріально-педагогічний технікум.

І сьогодні, вітаючи зі святом, бажаємо всім нам жити у мирі, злагоді зі світом та собою. Віримо в наш навчальний заклад, захоплюємося талановитими особистостями: студентами, викладачами, випускниками, які примножують справу технікуму. Адже історію творять люди – люди, закохані в свою працю, свій край, державу. Хай щастить тобі, ПІПТ!