Спільне засідання циклових комісій: обмін досвідом та шляхи вдосконалення освітнього процесу

розміщено в: Новини | 0

8 січня 2025 року у коледжі відбулось заплановане спільне засідання двох циклових комісій: циклової комісії соціально-гуманітарних, психолого-педагогічних та облікових дисциплін і циклової комісії професійної освіти.

Ключовим елементом у забезпеченні академічної доброчесності є перевірка академічних текстів на плагіат. Саме цьому було присвячене перше питання засідання.

Завідувач навчально-методичного кабінету Гамалій Світлана Олександрівна ознайомила присутніх з нормативно-правовим забезпеченням з цього питання. Наголосила, що використання сучасних технологій допомагає забезпечити чесність, оригінальність та відповідність академічним стандартам.

Викладач комп’ютерних дисциплін Максименко Володимир Геннадійович розповів про особливості роботи онлайн-інструментів, які здійснюють перевірки тексту на плагіат, розповів про особливості та основні етапи перевірки: завантаження документа, попередня обробка тексту, порівняння з базами даних, аналіз та виявлення збігів, формування звіту.

Викладач комп’ютерних дисциплін Нейман Юлія Олександрівна поділилась досвідом перевірки студентських робіт на плагіат засобами, які пропонує середовище Google Workspace for Education та які реалізовано у навчальних Google Класах.

Штучний інтелект (ШІ) стрімко інтегрується в різні сфери життя, зокрема в освіту. Його використання відкриває нові можливості для освітнього процесу, роблячи його більш ефективним, персоналізованим і доступним. Саме тому предметом уваги педагогів коледжу стало питання використання ШІ у роботі викладача. Методист Гаєва Тетяна Миколаївна презентувала досвід використання ШІ для створення практичних завдань при підготовці до занять з основ філософських знань. Викладач української мови та літератури Максименко Лілія Вікторівна розповіла про досвід використання ШІ для пошуку інформації в інтернеті, розробці та вдосконаленні презентацій, створенні пісень за віршами класиків літератури.

Учасники засідання дійшли до висновку, що ШІ є потужним інструментом, який може значно покращити якість освіти, зробити процес навчання більш ефективним та доступним. Однак важливо використовувати його розумно та етично, зберігаючи баланс між технологіями та живою взаємодією викладача зі студентами.

Також педагоги розглянули результати зимової екзаменаційної сесії. Предметом обговорення стала проблема об’єктивного оцінювання знань, шляхи підвищення успішності здобувачів освіти.

Такі спільні засідання та прийняті на них рішення є важливим інструментом забезпечення якості освітнього процесу, сприяють покращенню навчально-методичної роботи.