Міжнародний день прав людини відзначається 10 грудня з 1948 року. Саме в цей день Генеральною Асамблеєю ООН ухвалено Загальну декларацію прав людини. У рейтингу верховенства права Україна посідає 77 позицію із 113 країн, що свідчить про низьку правову культуру та обізнаність у сфері прав людини.
Щороку ООН обирає найбільш актуальну тему до Дня прав людини. У 2020 р. цей день отримав гасло: «Ефективне відновлення при забезпеченні захисту прав людини». У контексті цього гасла необхідно відзначити, що в останні роки українці змінили своє ставлення до прав людини. Серед позитивних тенденцій – більша готовність відстоювати свої права й толерантніше ставлення одне до одного. Це підтверджують результати соціологічного дослідження «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2020)».
З 7 по 11 грудня 2020 р. в Первомайському індустріально-педагогічному коледжі відбувся вже традиційний «Всеукраїнський тиждень права», у рамках якого були проведені заходи з нагоди Дня прав людини. Саме права необхідні нам для того, щоб ми могли жити у світі з почуттям гідності.
Усі люди є вільними і рівними в правах. Говорячи про свої права, необхідно пам’ятати: вони є і в решти людей. Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права.
Але ми живемо у світі, де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Найнебезпечнішою є повторюваність випадків насильства в освітньому середовищі. Систематичні насильницькі дії є булінгом або цькуванням.
В інтерактивній газеті «Стоп булінгу!», випущеній у коледжі до Дня прав людини, можна знайти відповідь на багато питань, пов’язаних з цим ганебним явищем.
Цікавою і корисною була участь студентів Соколова Д. (гр. 262 ПО КТ) та Баєва В. (гр. 131 ХТ) в обласному уроці «Безпека неповнолітніх в надзвичайних ситуаціях», проведеному Луганським державним університетом внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка. Студенти Стовпяга Ю. (гр. 262 ПО КТ) та Сіренко Д. (гр. 261 ПО ХТ) стали учасниками проєкту «Підвищення обізнаності вразливого населення Луганської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». Проведені заходи мали на меті підвищити правову культуру здобувачів освіти, стимулювати в них бажання реалізувати свої права, необхідність виконувати обов’язки, виховувати повагу до прав інших.