10 грудня, в День прав людини, в Первомайському індустріально-педагогічному коледжі відбувся виховний захід «Твоє право». Формою його проведення було обрано презентацію газет правової тематики, представлених на загальноколеджанській виставці напередодні. Спілкування учасників зустрічі, а це були представники майже усіх груп, почалося з ознайомлення з презентацією-виступом «Генезис прав людини в Україні», представленою майстром виробничого навчання Соловйовим К.В.
Творчо підійшовши до підготовки матеріалів газет, їх оформлення, студенти груп 122 КТ та 262 ПО КТ не менш відповідально презентували їх.
Газета «Права людини», підготовлена Сухіною А. (гр. 132 КТ) англійською мовою, розкрила зміст Декларації прав людини, що стали загальнолюдськими цінностями.
«Права людини починаються з прав людини». Відеоролик на цю тему став вступом до презентації газети «Діти мають право», авторами якої є Коваль Т., Недопьокіна С. В цікавій формі презентувала права дитини, визначені міжнародними актами, Коваль Т. Вона звернула увагу учасників заходу на процедуру їх захисту, назвала верстви особливо вразливих категорій дітей.
Нікому не потрібно доводити роль в нашому житті сім’ї і важливість реалізації нашого права на створення сім’ї. Ще Аристотель говорив: «Кожна сім’я – це частина держави». Актуальність цього питання і визначила вибір теми газети – «Сімейне вогнище» – та розробку її змісту студентками Боглачовою В., Стахановою А., Хадєєвою В. На сторінках газети можна знайти як офіційні матеріали, що визначають права, обов’язки подружжя, батьків та дітей, учасників сімейних правовідносин, сутність понять «сім’я», «шлюб», так і матеріали юридичної консультації, цікаві факти про шлюб.
Кожна людина, стоячи перед вибором, дотримуватись встановлених державою правил чи ні, насамперед повинна подумати, до яких наслідків може привести їх порушення і якою в цьому випадку буде її відповідальність. «Не роби цього…» – такими словами почали презентацію своєї газети Іщенко К., Воронов М. Яскраво оформлена газета викликає інтерес своїми матеріалами: «Заборонено курити», «Не їздь «зайцем», «Палити листя заборонено», «Краса ялинки і посягання на неї», «Хуліганство – особливий вид злочинності» тощо. Матеріал газети було доповнено плакатом «Стоп. Булінг», який дає відповідь на питання: Що таке булінг? Хто несе відповідальність? Що робити?
«Права людини охороняють від посягань гідність людини. Саме почуття гідності спонукало людину вимагати дотримання своїх прав. Саме гідність є джерелом усіх прав. Ніхто не може нам дати або відняти гідність. Кожна людина має почуття гордості, особистої честі. Нікому не подобається, щоб до нього погано ставилися, пригнічували, глузували, кривдили». Цей емоційний виступ Воронкіна М., Ляшова Д. до презентації газети «Честь. Гідність. Закон» став логічним продовженням відеозвернення правозахисника С. Бурова про недопустимість посягання на честь і гідність людини. Звернення до ст. 1 Декларації прав людини та ст. 3 Конституції України посилила доказовість змісту газети про те, що честь і гідність – основоположні цінності демократичного суспільства.
Історія прав людини – це історія боротьби за них. Справа ця непроста, на цьому шляху багато всесвітньо відомих яскравих особистостей: Магатма Ґа́нді, Андрій Сахаров, Нельсон Мандела, Мартін Лютер Кінг, Мустафа Джемілєв. Великий внесок в боротьбу за права людини зробили члени Української Гельсінської групи. Розкриття сутності громадянської позиції відданих борців за права людини, ознайомлення з їх складними долями і стало змістом газети «Борці за права людини», авторами якої є Журба С., Зайцева П.
Народна мудрість проголошує: «Попереджений – наполовину захищений». В деяких країнах це попередження через закон відбувається досить цікаво, що і досліджували студенти Павленко В., Головко А., Лигус В. Презентуючи газету «Правові цікавинки», Павленко В. звернув увагу учасників заходу на матеріали про права і обов’язки, цікаві факти про Конституції та дивні закони в різних країнах світу.
Присутні студенти не були сторонніми глядачами та активно долучилися до виконання інтерактивної вправи «Знай свої права», за що усі отримали пам’ятки правової тематики.
На завершення зустрічі було зроблено узагальнюючий висновок: незважаючи на декларації та закони, в першу чергу необхідно залишатись вихованою та гідною людиною. Бо саме така особистість не зможе порушувати права інших та захищатиме свої.