Щороку у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору – геноциду Українського народу.
Найтрагічнішою сторінкою української історії є голодомор 1932-1933 років, який забрав, за різними підрахунками, близько 9 млн. життів. Упродовж десятиліть інформацію про ці криваві сторінки свідомо приховували. Лише після набуття Україною державної незалежності почали оприлюднювати жахливі факти спеціальної каральної акції, спрямованої на винищення українського народу. Українська нація вижила і зміцніла. Разом з цим зросло й усвідомлення обов’язку пам’ятати своє минуле.
3 метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, у Первомайському індустріально-педагогічному технікумі пройшли різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи : тематичні вечори, години спілкування, круглий стіл, перегляд документальних фільмів про голодомор.
Під час заходів студенти мали змогу здійснити історичний екскурс до тих страшних часів в історії України. Присутні вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання. В пам’ять про померлих було запалено свічки.
Історія нашої держави складається із славних, ганебних і трагічних подій, з досягнень і поразок. Для тисяч українських сімей Голодомор став особистою історією, яку не можна забути. Так, це трагедія нашого народу. І сьогодні, і в майбутньому ми повинні пам’ятати про це. Це не повинно повторитися!!! Сьогодні ми всі маємо усвідомити: тільки власна незалежна держава може гарантувати, що подібні злочини проти людства більше не увірвуться в життя на нашій українській землі.