Відкриті лекції викладачів Інституту Кеннана в технікумі

розміщено в: Новини | 0

21 березня 2017 року студенти Первомайського індустріально-педагогічного технікуму прослухали відкриті лекції, проведені викладачами Київського офісу Інституту Кеннана (за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (United States Agency International Development – USAID) в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI)). Роботу в рамках даного проекту розпочато ще минулого року, коли студенти і педагоги технікуму ініціювали проведення толоки в центральному сквері міста Рубіжне.

Інститут Кеннана був заснований в 1974 році як підрозділ Центру Вудро Вілсона і названий на честь Джорджа Кеннана Старшого, визначного американського мандрівника, публіциста, дослідника Росії 19 століття.

Мета діяльності Інституту — поглиблення знань американців про Україну та Росію, а також сприяння розвитку гуманітарної науки в цих країнах. Інститут Кеннана активно і регулярно проводить наукові конференції, семінари, лекції та круглі столи, залучаючи до співпраці науковців і громадських діячів з Америки, України та Росії. Результати досліджень і публічних заходів Інституту публікуються в часописі «Агора» та на сайті Інституту.

Директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій розповіла про його діяльність. Офіс було відкрито у 1998 році з метою поглиблення співпраці між випускниками його дослідницьких програм та популяризації результатів цих досліджень у регіоні. Координуючи свою діяльність з офісом у Вашингтоні, Київський офіс Інституту Кеннана проводить конференції, семінари та зустрічі випускників, публікує їхні наукові матеріали, залучає випускників до напрацювання рекомендацій Уряду України щодо гуманітарної політики та освітніх реформ. Окремий акцент був зроблений на лідерстві: яким чином його варто розвивати та які перспективи та можливості відкриває це для молоді. Студенти дізнались про існуючі школи лідерства, програми Фулбрайта, фонди, які допомагають творчій, активній молоді.

Доктор філологічних наук, професор, стипендіатка програм Кеннана – Фулбрайта Наталія Висоцька прочитала лекцію про Пулітцерівську премію в літературі та  сучасну американську літературу, її тематичне розмаїття.

Старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, кандидат філософських наук Наталія Мусієнко розповіла про вибух мистецької креативності Революції Гідності, про мандрівну виставку «Правдиві свідчення: від Революції гідності до сьогодення», автором і куратором якої вона є.

Викладачі офісу Інституту Кеннана передали технікуму навчальну літературу та книги на суспільно-політичну тематику.

Після лекцій виконуючий обов’язки директора технікуму Дмитро Миколайович Себко подякував гостям за проведену зустріч, підтримку студентської молоді і висловив надію на подальшу плідну співпрацю.