Всесвітній день боротьби зі СНІДом

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед гомосексуалістів і наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі нараховувалося вже більше ніж 21 мільйон інфікованих.

У 1988 році серйозно стурбованими урядами була організована зустріч міністрів охорони здоров’я найбільших країн світу. На ній уперше привселюдно пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфікованих. Тоді також було вирішено оголосити 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом.

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу

За оцінками ЮНЕЙДС, 35,7 мільйона осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ, з них 26 мільйонів – працюючі люди.

У серпні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 244 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 324 пацієнтів діагностовано СНІД, а 163 людини померли від СНІДу.

Понад 11 мільйонів юнаків та дівчат у всьому світі є ВІЛ – інфікованими.

Половина нових випадків ВІЛ-інфікування припадає на дітей віком 18 років. Більшість із них інфікується через ін′єкційне споживання наркотиків або сексуальні контакти з ВІЛ-інфікованими.

Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні набула найбільших в Європі масштабів. Експертів ООН турбує той факт, що розвиток епідемії продовжує випереджати масштаби і темпи боротьби з нею. Як повідомляє Центр новин ООН, в Україні щодня, від СНІДу, на жаль, помирає в середньому 7 осіб. Ситуація ускладнюється в умовах карантину, який було запроваджено у зв`язку з новою пандемією COVID – 19. Ще у 2013 році було запроваджено Європейський тиждень тестування. Мета ініціативи — збільшити кількість тестування на ВІЛ та вірусні гепатити й підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

На сьогодні майже кожен другий українець з ВІЛ не знає про свій статус. Обізнаність щодо стану свого здоров’я — головна запорука довгого життя. Потрібно, щоби кожен українець подбав про власне здоров’я та здоров’я близьких. Саме заради цього було розроблено максимально зручний процес діагностики – сайт https://prozdorovia.in.ua/. Цей сайт — перший ресурс українською мовою, який об’єднав всю ключову інформацію про сексуальне та ментальне здоров’я, такі захворювання як ВІЛ, туберкульоз та вірусні гепатити. Тут можна знайти фахові рекомендації для лікарів та поради для пацієнтів: як зберегти власне здоров’я та здоров’я близьких, перевірити себе за календарем щеплень та дізнатись, як убезпечити себе і рідних під час COVID-19. На сайті безкоштовні оральні тести на ВІЛ відтепер можна замовити додому. Це дуже зручно, особливо під час пандемії COVID — 19. Щоб скористатись сайтом https://prozdorovia.in.ua/, треба обрати опцію “Хочу обстежитись”. Сайт запропонує користувачу пройти анкетування, аби дізнатись про власні ризики інфікування на ВІЛ, та замовити тест додому або ж допоможе знайти найближчий пункт тестування у своєму місті. Оральний тест на ВІЛ — одна з найновіших опцій у діагностиці захворювання. Він дуже простий у використанні, а результат можна отримати вже за 20 хвилин. Достовірність діагностики сягає 99% за умови дотримання інструкції. Замовити такий тест можна з будь-якого регіону України.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. Але ми сподіваємося, що одного разу все ж можна буде сказати: «Зі СНІДом покінчено!»

Перевірте свої знання про ВІЛ: чи не піддались ви впливу міфів про хворобу?

https://bilyayivka.city/tests/54342/test-pervirte-svoi-znannya-pro-vil-chi-ne-piddalis-vi-vplivu-mifiv-pro-hvorobu