Той, хто нічого не робить для інших – нічого не робить для себе
Гете
Студенти і педагоги Первомайського індустріально-педагогічного технікуму (в. о. директора Себко Д.М.), як ніхто інший, розуміють важливість волонтерства, бо багатьом довелося виїжджати із міста, як кажуть, хто в чому був, і добрі люди м. Рубіжного приходили на допомогу – надавали притулок, їжу, одяг. Тож сьогодні навчальний заклад намагається об’єднувати молодь для забезпечення розвитку патріотичної, свідомої, культурної особистості шляхом сприяння самореалізації наукового, творчого й організаційного потенціалу. Навчити робити добрі справи неможливо, але можна прищепити та розвинути смак до волонтерства, відчути й оцінити суспільну користь, яку приносить робота на добровільних засадах. Тож волонтерство є одним із важливих напрямів виховної роботи технікуму.
За час перебування у м. Рубіжному проведена велика робота з адаптації та інтеграції навчального закладу в соціальне життя м. Рубіжного: студентський і педагогічний колективи беруть активну участь у всіх заходах, що проходять у м. Рубіжне.
Протягом двох останніх років студенти технікуму беруть активну участь у концертних програмах до святкувань Дня хіміка та Дня сім’ї, що проходять у місті, виступають з благодійними концертами перед вихованцями інтернатів, Рубіжанського навчально-реабілітаційного центру «Кришталик».
Студенти технікуму разом із вихователем гуртожитку Гатченко С.М. підтримують тісні зв’язки з Кремінським будинком-інтернатом для громадян похилого віку та інвалідів. Вони часті гості в цьому закладі: концерти до свят, прибирання території, зустрічі зі старенькими і хворими людьми. Два роки поспіль вітають мешканців будинку-інтернату з Днем людей похилого віку. 25 січня студенти привітали їх з минулими святами, показавши «Новорічну казку».
Уже другий рік студенти, які у майбутньому стануть фахівцями з комп’ютерних технологій, працюють в якості волонтерів на базі бібліотек м.Рубіжного, де для людей похилого віку проводять курси комп’ютерної грамотності, що організовані КУ «Територіальний центр».
Студентам і педагогам не байдуже місто, в якому вони живуть, тому з подібними ініціативами вони виступають не вперше, бо вважають, що це зближує їх з малою батьківщиною, дозволяє любити її ще більше.
Усім нам слід пам’ятати, що милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Милосердя до ближнього, до знайомих і незнайомих людей, до нещасних тварин ніколи не повинно згаснути і затьмаритися. Бо, будучи складовою частиною виховання в цілому, волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки людини, формує переконаність у необхідності відкрити душу назустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття і розуміння.