Як полегшити адаптацію до навчання в коледжі

розміщено в: Новини | 0

Шановні першокурсники!

У вас настав новий етап життя. І це природно – відчувати хвилювання та внутрішній неспокій. Змінились умови життя: новий заклад освіти, новий колектив, нові вимоги, нові ролі, новий графік навчання, більший обсяг навчального матеріалу. Все це дуже великий виклик та потребує від кожного з вас певних зусиль.

Рекомендації, наведені далі, допоможуть вам полегшити процес адаптації. Якщо ви будете дотримуватись цих простих рекомендацій, то зможете швидше адаптуватись, а ми завжди раді вам допомогти!

  1. Намагайтесь дотримуватись режиму дня. Лягайте спати не пізніше 23:00. Це допоможе вам добре відпочити та зрядитись енергією на наступний день.
  2. Повноцінно харчуйтесь, додавайте в раціон більше фруктів та овочів. Свіжі фрукти та овочі стимулюють мозкову діяльність, підвищують настрій та сповнюють оптимізмом.
  3. Плануйте кожен свій день, намагайтесь чітко встановлювати задачі, які необхідно вирішити саме в цей день. Робіть нотатки на тиждень.
  4. Після закінчення навчальних занять відпочивайте. Буде добре, якщо це активний відпочинок: заняття улюбленим спортом, фізична розминка або просто прогулянка. Фізична активність допоможе зняти м’язову напругу та психічну перевтому.
  5. Не відкладайте самопідготовку на пізній вечір. Іноді нам здається, що ввечері ми більш активні, але мозкова активність та інтелектуальні здібності ввечері знижуються.
  6. Виділяйте час на хобі, улюблені справи та спілкування з друзями.
  7. У разі виникнення труднощів не соромтесь звернутись по допомогу до викладача, майстра виробничого навчання, куратора групи, практичного психолога. Краще вчасно отримати допомогу, ніж чекати, доки проблема стане ще більшою. Звернутись по допомогу – це не слабкість, а прояв сили та рішучості.
  8. Приділяйте час саморозвитку, наповнюйтесь гарними враженнями, розвивайте свою духовність.
  9. Будьте завжди впевненими: ви прийшли навчатись! Тому, якщо ви робите помилки чи чогось не можете зробити, то вас навчать, допоможуть подолати труднощі. Ніхто з нас не ідеальний, всі помиляються. Головне ­- визнавати свої помилки та виправляти їх.
  10. Пам’ятайте, кожний новий день – це нові можливості для розвитку, росту та реалізації своїх здібностей!

Практичний психолог Ірина Анатоліївна Маковченко, аудиторія 111

Завжди рада вам допомогти!