Як успішно скласти сесію: поради психолога

розміщено в: Новини | 0

Зазвичай студентські роки називають “Золотим часом”, проте іноді цей час буває наповнений різноманітними стресами. Найбільш стресовим періодом є сесія.

А чи можна під час сесії відчувати себе повним сил, енергії і спокійним?

Повністю спокійним залишатися не вийде, хвилювання буде. Але прибрати втому, збільшити концентрацію уваги, активізувати мозкову діяльність, відчувати себе бадьоро і активно допоможуть прості правила:

I. Раціонально розподіляй сили. Зроби аналіз розкладу сесії, визнач, які іспити складніші, які простіші. При підготовці до іспитів враховуй свій фізіологічний ритм життя. Намагайся найскладніші теми повторювати або вивчати в час, коли ти відчуваєш найбільшу активність. Коли відчуваєш спад сили та енергії, зроби невеличку паузу, розслабся, вийди на прогулянку, хоча б на декілька хвилин.

II. Не вчи механічно. «Зубріння» ніколи не допомагає. Уяви собі, що необхідний матеріал – це невідоме тобі місто. У ньому є головні вулиці, другорядні, широкі проспекти і вузькі провулки. Тобі потрібно побудувати маршрут свого руху в цьому місті. Тому виділи основні моменти – це як лампочки, які вказують тобі подальший шлях. Все інше засвоїться легше, якщо ти зрозумієш основні завдання.

III. Приділяй час відпочинку. Відпочивай разом з друзями. Після відпочинку сили відновляться, настрій стане кращім і навчання піде легше. Головне, щоб відпочинок давав можливість, як кажуть провітрити розум.

IV. Не сиди на перекусах! Харчуйся повноцінно. Приготуй собі улюблені страви. Вживай багато овочів та фруктів, вони наповнюють оптимізмом та енергією. Їж вчасно, голод знижує мозкову діяльність. Не вживай енергетичні напої. Вони занадто збуджують, а після збудження завжди йде занепад сил. Організм просто виснажується.  

V. Використовуй фізичні вправи для зняття м’язової напруги. Спорт або просто прогулянка на свіжому повітрі надають сили як фізичної так і психологічної. Підйом фізичної активності спричиняє підйом пізнавальної діяльності та підвищує здатність до концентрації уваги. Це науково доведений факт. Перед тим як заходити на іспит зроби декілька глибоких вдихів та видихів і подумки скажи собі: «Я готовий до будь-яких ситуацій та запитань!».