Зламана доля та нескорена воля

розміщено в: Новини | 0

Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які називають «Шевченківськими». 9 і 10 березня – день народження і день смерті українського Кобзаря, геніального поета, філософа, художника, борця за волю – Тараса Григоровича Шевченка. Минає 209 років з того часу, коли на світ з’явився цей геній, але його творчість і нині залишається для нас дорогоцінним скарбом і передається з покоління в покоління. Товща часу не в змозі притупити гостру актуальність його слова. Цікавість до постаті Кобзаря і його спадщини не зменшується з роками, що є цілком закономірним явищем, оскільки Тарас Шевченко став символом духовного відродження народу.

«Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ томився під вагою російської солдатської муштри. Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі у ржу, ані його любові до людей у ненависть і погорду. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори…» – так писав про Тараса Шевченка Іван Франко.

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Київської губернії. Він виріс у сім’ї кріпаків і змушений був здобувати освіту самостійно, але його талант виявився непересічним, і Шевченко став найвідомішим представником української літератури.

Його творчість має безліч тем і жанрів – від лірики до епосу, від жарту до гострих політичних сатир. Серед його віршів є і досить песимістичні, але головна його ідея полягала в тому, що Україна має право на свободу й рівність, а її народ повинен мати можливість жити в гідних умовах.

Тарас Шевченко був великим прогресивним мислителем свого часу. Він не тільки писав про Україну, але й прагнув допомогти їй у боротьбі за свободу та незалежність. Митець відчував біль і страждання свого народу, а його творчість відображала глибокі соціальні проблеми, з якими стикався український народ у той час. Творчість Шевченка – це його душа, і в ній він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

Кожен рік українці святкують день народження Тараса Шевченка, який став символом національної самосвідомості. За своє життя Тарас Шевченко зазнав багато труднощів та переслідувань, але його творчість стала великим даром для українського народу та зробила великий внесок у розвиток української культури та літератури. Він живе в нашій пам’яті як символ української культури та національної гідності, а його творчість стала невід’ємною частиною культурної спадщини нашої країни. Дякуємо тобі, Кобзарю! З Днем народження, Тарасе!

Тарас Шевченко помер у 1861 році, але його спадок живе до нашого часу. Він залишив понад 3000 творів.

Шевченко був не тільки поетом, а й видатним митцем, який зробив вагомий внесок в українську художню культуру. Його картини та гравюри відображають життя українського народу, культуру, традиції та звичаї, що допомагає нам зберегти національну пам’ять.