Чорнобиль не має минулого

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою.

В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася аварія, яка згодом була визнана наймасштабнішою у світі катастрофою в історії атомної енергетики. Про Чорнобильське лихо нині знають у всьому світі, бо воно вважається найбільшим як за кількістю загиблих і потерпілих від його наслідків людей, так і за економічними збитками. Тоді радіоактивна хмара пройшла над більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 300 000 осіб евакуйовано із зон забруднення. Спеціалісти багато років боролися з наслідками цієї трагедії. Проте тільки-но нам вдалося побороти невидимого ворога – радіацію, як на нашу землю знову прийшла велика біда – повномасштабне вторгнення російської армії вбивць. 

На жаль, Чорнобильщина однією з перших зустріла підступного ворога та опинилась в окупації вже з перших годин великої війни.

Чорнобильську АЕС російські окупанти захопили у другій половині дня 24 лютого. Загарбники взяли в заручники співробітників атомної станції та 169 нацгвардійців, які охороняли територію АЕС. Залишилися в окупації й близько 80 місцевих мешканців (самоселів). Ці люди вже пережили Чорнобильську катастрофу і з початком війни відмовились покидати рідні домівки та господарство. Рашисти «відзначилися» тим, що рили окопи та жили в них протягом кількох тижнів. Як наслідок – утворився глибокий кар’єр, який також негативно впливає на природу, особливо в межах Чорнобильського заповідника.

31 березня російські окупанти повністю залишили територію Чорнобильської АЕС. Перед відводом військ окупанти змусили персонал станції, який вони тримали в заручниках, підписати «офіційний» акт. Згідно з цим папірцем, терористи «охороняли» ЧАЕС весь цей час, а співробітники атомної електростанції не мають до них претензій. Перед відходом вони пограбували станцію та інші будівлі на території.

На території Чорнобильської зони відчуження наразі вже спокійно. Рівень радіації у чорнобильській зоні такий самий, як був до вторгнення. Дощі, які пройшли минулого літа та восени змили всі радіонукліди, підняті росіянами, назад в землю. Проте задля безпеки України прикордонна частина наразі є замінованою.

Після деокупації місцева влада заборонила в’їзд туди навіть для волонтерів. Будь-яке пересування в зоні відтепер під суворим контролем військових, прикордонників та поліції.

Сподіваємось, що Чорнобильська зона відчуження вже перегорнула ще одну важку сторінку у своїй історії і зовсім скоро зможе розповідати про неї туристам, вже у вільній та мирній Україні!

Більше інформації: