День Державного Прапора України

размещено в: Виховна робота, Новини | 0

23 серпня – День Державного Прапора України. Символ нашої країни має багату історію і бере свій початок з часів Київської Русі. Синьо-жовті кольори використовувалися ще в дохристиянський час, також на гербах міст і князів Середньовіччя.

Сучасний прапор України був піднятий над Львівською ратушею в 1848 році. Після цього синьо-жовтий прапор стали широко використовувати і для інших заходів.

Для кожної країни прапор – символ її суверенітету і єдності нації, уособлення її могутності і незалежності. За нього віддавали життя і проливали кров, повага до прапора – це повага до свого народу, його коріння й традицій.

Сьогодні ми вшановуємо синьо-жовтий стяг – головну святиню нашої державності, уособлення нашого національного духу і непереможності. Нині прапор став символом незалежності, свободи і гідного майбутнього України. У ньому відображений наш великий народ, все світове українство.

Наш прапор з гордістю підіймають українські спортсмени на міжнародних змаганнях, досягаючи омріяних вершин. Українці в Європі, Америці, Японії та Австралії щороку розгортають прапор з нагоди свята і фотографуються з ним, згадуючи рідну країну. Бійці на передовій залишають підписи на прапорі, розповідаючи у такий нехитрий спосіб свою особисту історію боротьби за незалежність України.

Нам випала велика історична місія здійснювати мрію багатьох поколінь українців – мати свою незалежну державу. Боляче про це говорити у святкові дні, але за неї Україна платить надзвичайно високу ціну – людські життя.

Тож цінуймо український прапор, бо це те, що дозволяє нам відчувати себе сильними у своїй єдності, де б ми не були. Нехай прапор України гордо в’ється та наповнює душу патріотизмом і прагненням до світлого майбутнього.

У цей святковий день бажаємо всім нам бути гідними пам’яті наших попередників, які працею, здоров’ям і своїм життям створювали славу і велич Державного прапора країни! Зі святом!