Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. Він символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
18 травня студенти і викладачі Первомайського індустріально-педагогічного технікуму відзначали День вишиванки. З нагоди свята було організовано виставку «А над світом українська вишивка цвіте». Окрасою експозиції стали національні символи.
Роботи Себко Г.В. – вишиванки (жіночі, чоловічі і дитячі сорочки) – перенесли відвідувачів у барвистий світ краси. Вироби виконані в різних видах техніки – вишивка хрестом, бісером, різнокольоровими нитками. Вони несуть в собі стільки радості життя та любові, наповнюють простір світлом і теплом, передають ліричну тему жіночої долі та материнства.
Рушники Дмитренко М.С.та Кізимович Г.І., представлені на виставці, можна порівняти з піснею, вишитою нитками на полотні. Ця «пісня» завжди була своєрідним оберегом, який захищав людину від злих сил. У вишивці сакральне значення має все – від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Кожна з робіт – це витвір мистецтва, який приносить позитив, від них ніби віє теплом.
Своєю красою та унікальністю приваблювали картини, вишиті бісером та хрестиком, виконані Хріпуновою Л.С. та
Себко Г.В. Легкі та вишукані, вони поєднують у собі ніжність та гармонію, зачаровують і створюють гарний настрій.
Вирізняються витонченістю та розмаїттям барв різноманітні вироби з бісеру. Вироби, створені Себко Г.В., розбурхують уяву, змушують фантазувати.
Дивлячись на цю рукотворну красу, створену золотими руками жінки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та копіткої праці. Запалу та енергії цих жінок може позаздрити не одна творча особистість. Тож хочеться побажати їм і надалі творити дива, які нікого не залишають байдужими!
На завершення свята Ганна Валеріївна Себко провела майстер – клас з різних технік вишивки та бісероплетіння для студентів, які виявили бажання підвищити свою майстерність. Цікавою і пізнавальною була розповідь майстрині про історію, цікаві факти, особливості вишивки. Присутні також ознайомились з різними прийомами вишивання, із основами бісероплетіння.
Проведення такого свята єднає українців, налаштовує на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.