Міжнародний день волонтера

размещено в: Новини | 0

Сьогодні, 5 грудня, у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Це свято тих, кому не байдуже, хто віддає своє серце, час і сили, щоб допомогти іншим.

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а покликання.

Свято було засноване у 1985 році. Генеральна Асамблея ООН на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як “Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку”, закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках 20 століття, а на рівні держави офіційно був визнаним 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Для України це свято дуже важливе і актуальне. Від початку повномасштабної війни волонтерський рух в Україні став без перебільшення світовим відкриттям. Сьогодні це один із символів віри та незламності духу нашого народу. Сміливість та патріотизм волонтерів є новою сторінкою в історії країни.

У час, коли наша країна перебуває у надскладній ситуації, коли порушено територіальну цілісність, підірвано економіку, а серед простих людей панує нерозуміння і розбрат, саме їх активна громадянська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання – це запорука успіху.

Висловлюємо слова подяки всім волонтерам від імені кожної людини, якій вони допомогли, за їх людяність, безкорисливу працю. Низький уклін усім небайдужим людям, завдяки яким наш народ не здається та перемагає!

Разом до перемоги! З днем волонтера!