9 травня 1945 рік. Цю дату знає весь світ. Сімдесят один рік тому український народ разом з іншими народами антигітлерівської коаліції ціною мільйонів життів захистив світ від жахіть фашизму.
Швидко, мов весняні струмки, збігають роки. Але не старіє, не зникає пам’ять тих літ. Вона живе і у спогадах бійця, і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв, із сторінок книг; її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.
У Первомайському індустріально-педагогічному технікумі з нагоди відзначення 71 річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 71 річниці завершення Другої світової війни відбувся патріотичний захід «Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні».
Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою,зібралися студенти і педагоги технікуму.
Організаторами цього заходу стали студенти групи 33 КТ під керівництвом викладача історії Овчаренко Т.Д., а до його проведення долучилися студенти майже всіх груп.
Ведучі Тищенко О., Соколков М., читці Шелест Н., Д’яченко Я. створили атмосферу розуміння великої загрози, що криє в собі війна. Слова великої вдячності висловили тим, хто захистив мир, хвилиною мовчання вшанувавши пам’ять загиблих.
Логічним доповненням заходу були доповіді «Криваве обличчя війни» (Жосс Р.,6 КТ), «Міфологія другої світової війни» (Кузьменко А.,42 КТ), «Окупаційний режим в Україні» (Клімухіна А.,33 КТ), а вірші у виконанні Тарахтій Т.(11 КТ),Соколова Д. (11 КТ),Сокирко Д. (33 КТ) емоційно підтверджували трагедію, що несе в собі кожна війна.
Зі сльозами на очах та з великим болем розповідали про долю захисників міст Первомайськ, Рубіжне, Попасна студенти Тітов Ю. (6 КТ), Ущеко А. і Петрашевська А.(12БО).А розповіді студенток Фесенко Н. та Фросіної К, прадідусі яких загинули на фронті, не залишили байдужими нікого. Про бойовий і трудовий шлях своїх прадідів повідомили Барабанова О., Зайчук М., Соколков М..
В ті буремні часи складною була доля й жінок – тих, хто боровся, чекав, опікувався родиною. Про життя у роки війни своїх прабабусь розказали Тихоновська В. (42 КТ),Андрощук К. (33 КТ).
Захід було доповнено фрагментами кінофільмів, презентаціями, відеороликами, що створювало атмосферу причетності до подій, що вже стали історією.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих у Другій світовій війні, віддаємо шану її ветеранам, які сьогодні серед нас, усвідомлюючи, що без їхнього подвигу не було б ні сучасної Європи, ні європейського майбутнього України.
Подвиг воїнів Перемоги гідно продовжують українські солдати, захищаючи Україну на її східних рубежах, нерідко ціною власного життя.Низько вклоняємося ветеранам, захисникам Вітчизни, дякуємо за патріотизм і мужність заради незалежності та територіальної цілісності України, свободи її народу.