Подвиг, що непідвладний часу

розміщено в: Новини | 0

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. Слава Україні! Це гасло актуалізувалося під час Майдану. Понад дев’ять років тому. Цьогоріч кампанія вшанування проходить під гаслом «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни». Це жалобний день, але він не лише про смуток та смерть, він також про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність захищати незалежність України.

В кінці 2013-го – на початку 2014-го в Україні почалися масові протести. Громадяни виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. У результаті в країні відбулася зміна влади – тодішній президент Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон. Кульмінацією тих подій, які отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності у Києві між протестувальниками та силовиками. Сталося це 18-20 лютого 2014 року – саме тоді загинуло найбільше людей.

Список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих, і з цього дня на Майдані почалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали Небесною сотнею, хоча насправді їх було більше ста.

Офіційне число Небесної Сотні – 107 осіб. Це були люди різного віку, різної національності, різних професій та соціального статусу. Наймолодшим з них був Назарій Войтович – йому було всього 17. Найстаршому – Іванові Наконечному – було 82.

Указом президента України від 11 лютого 2015 року дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні.

“Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу”, – сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Сьогодні, разом із тисячами вдів і сиріт, разом з матерями найкращих синів України, які полягли боронячи нашу державу, разом з усіма потерпілими і скаліченими, з усіма, хто втратив свій дім, благаємо Господа Бога додати мудрості всім, від кого залежить припинення цього жахливого кровопролиття, та принести на українську землю довгоочікуваний мир.

Революція Гідності змінила не тільки країну. Вона змінила кожного з нас. Ми навчилися брати на себе нехай маленьку, але відповідальність, навчилися бути небайдужими. В державі народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і стоятиме за Україну до останнього.

Для нас є святим обов’язком вшанувати Героїв та не зрадити ідеали Революції Гідності. Схиляємо голови перед тими, хто ціною власного життя відстояв європейське майбутнє для кожного з нас!

Вічна пам’ять Героям!

nebesna_sotnya_yuni_angely