Заряджені гідністю та жагою свободи!

розміщено в: Новини | 0

21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи. У цей день ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі.

Сьогодні 10-та річниця початку Євромайдану та Революції Гідності, які змінили хід історії країни й усього світу.

Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться у наступні 94 дні, – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх каталізатором стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а за духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято – День Свободи 22 листопада, яке скасував у грудні 2011 року Віктор Янукович. Після Революції Гідності президент України Петро Порошенко 13 листопада 2014 року підписав указ № 872/2014, згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи.

Цей день установлено з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного російського вторгнення. Революція гідності й російсько-українська війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам’ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє. Українці вже не раз демонстрували своє прагнення жити в незалежній та вільній країні й доводять його нині.

Сьогодні у вирі активних бойових дій та російської окупації цінність Гідності та Свободи для кожного українця зростає ще більше. Пам’ятаймо вартість свободи! Пишаймося нашими мужніми захисниками та захисницями!

Низький уклін солдатам, які захищали та нині захищають нашу територіальну цілісність.