Завжди сучасний Шевченко

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

9 березня – особлива дата для українців. 210 років відчайдушному волелюбу Тарасу Шевченку. Третій рік поспіль ми відзначаємо його день народження в умовах повномасштабної війни. Твори Кобзаря перекладені сотнями мов світу. Українці досі виконують заповіт митця: «…Поховайте та вставайте, кайдани порвіте…» і вишукують поміж рядків його творів силу й віру для боротьби й перемоги.

Шевченко був відомий боротьбою за визволення українського народу, став прикладом людини з геніальним талантом та вражаючою силою духу. Він змінив Україну та залишив по собі величезний спадок. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Минуло багато років, проте кожне його слово й досі актуальне.

Тарас Шевченко – національний символ українського народу, який пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією.

Шевченко писав про живе, про болюче, про неминуче. Кобзар знав майбутнє. Коли наш народ героїчно дає чергову відсіч російському окупанту, виборює свободу та незалежність ціною крові наших захисників та захисниць, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт актуальні, як ніколи. Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Сьогодні наша армія виконує пророцтво Шевченка – з Божою допомогою знищує ворога!

Тарас Шевченко був і талановитим художником. Він створив понад 1300 картин, з яких до нашого часу збереглися більше 800. До власних творів поет також створював ілюстрації, любив малювати автопортрети. Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.

Український видатний митець залишив важливі послання, які для українців стали закликом до дії.

Тарас Шевченко. Біографія.