«Дороги України»

розміщено в: Виховна робота, Новини | 0

У День української писемності та мови, 27 жовтня, здобувачі освіти, викладачі та працівники Первомайського індустріально-педагогічного фахового коледжу долучилися до національного флешмобу – взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який мав назву «Дороги України».

Кожного року – це особлива подія. Текст Радіодиктанту-2023 створений спеціально для цієї події письменницею та лауреаткою Шевченківської премії Катериною Калитко. Щороку в цей день українці синхронно пишуть Радіодиктант, який читають відомі діячі культури та мистецтва у прямому ефірі. Цьогоріч читцем був актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий за роллю Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”.

Радіодиктант національної єдності є щорічним найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців не лише на території нашої країни, а й по цілому світу. Ми цінуємо нашу мову, яка є невід’ємною частиною української ідентичності та культурної самобутності. Зникне мова, зникне і народ. Саме цього прагне домогтися росія, яка століттями нам нав’язувала чужу мову, культуру.

Головна мета цього проєкту – не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Збереження та розвиток української мови, її використання для спільного спілкування є необхідним фактором для створення сильної та об’єднаної нації.

Цей особливий флешмоб додав нам незабутніх вражень. Він змусив хвилюватися, дозволив відчути душею оті переплутані нитки любові, адже вони об’єднують і сплітають в єдине ціле людські долі. І ще раз нагадав нам про те, що де б ми не були, наприкінці шляху нас чекає безсонне вікно з жовтим світлом і рідним теплом.

Мова єднає! Плекаймо, шануймо цей найдорожчий скарб!