Вишиванка – твій генетичний код

розміщено в: Новини | 0

Кожний третій четвер травня Україна відзначає Всесвітній день вишиванки. Це чудова нагода віддати шану українським традиціям.

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.

Сьогодні як ніколи наша українська вишиванка є особливим та потужним єднальним символом для всіх українців. Українську вишиванку часто називають кодом нації із зашифрованими оберегами, символами та знаками. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Це наша гордість, наш скарб.

Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу. 

Кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками. Весна 2023 року в серці кожного з нас вишила Україну: хрестиком, глибоко, боляче, навічно. У період війни в Україні це свято є особливо важливим, адже вишиванка несе в собі українську історію і є справжнім оберегом, який захищає від зла. А оберіг Україні зараз дуже необхідний.